Od początku

…Czyli skład Bandy Czworga:

DSC_0174

Asiok, zwana dalej: żoną, matką, wariatką, pomysłodawczynią oraz głównym wykonawcą strony – to ona najpierw marzy, potem wpada na tysiąc wyjazdowych pomysłów jednocześnie, następnie dokonuje selekcji wybierając pierwszą dziesiątkę, później czyta i zbiera informacje, przelicza budżet i wybiera najlepszą z możliwych do zrealizowania opcji.

Nie znosi siedzieć w domu; wiecznie ją nosi, a to na koncert, a to na spacer, a to do knajpki z doborowym towarzystwem, a to do brata na grilla… 😉 Gdy już musi siedzieć w czterech ścianach, nie pozwala sobie na nudę – upija się…muzyką albo obżera…książkami, pilnując w międzyczasie , żeby najmłodsza latorośl w miarę bezpiecznie i bez szwanku dotrwała do czasu, aż  do domu powróci Opiekun Stada.

DSC_0212

Mat, zwany dalej: mężem, ojcem, „tym odpowiedzialnym”…Amator szeroko pojętego wypoczynku i relaksingu; 40 godzin tygodniowo mitręży jako korposzczurek, po to, żeby Babiniec miał czym brzuchy napełnić i, żeby te odległe miejsca choć na chwilę stawały się na wyciągnięcie ręki.

Ponadto lubi pobrykać…czy to na rowerze, czy też ze sztangielką czy z cervezą w ręku przy pasjonujących przejażdżkach czołgiem znanych szerzej jako WoT.

Nie posiada układu immunologicznego, który chroniłby go przed (głównie podróżniczymi) pomysłami jego Żony, dlatego ulega  im za każdym razem i (prawie) nigdy tego nie żałuje! 😀

Błogosławiony między niewiastami…

DSC_0192

Zuzol, zwana dalej: córką, Starszą Siostrą, Zuzu, Zuzkiem, Zołzulą (to ostatnie najbardziej trafione). Lat 6. Miała iść do szkoły – nie wyszło. Siadła w Starszakach i powtarza rok. Sztukę pyskowania i przedrzezniania opanowała lepiej niż MJ moonwalk, a jej pokój przypomina stajnię Augiasza. Amazońskie lasy nikną w oczach głównie z powodu jej kreślarskiej pasji, na którą dziennie zużywa 3 ryzy papieru. Uwielbia spędzać czas ze swoją młodszą siostrzyczką. Jest bardzo opiekuńcza, ale tylko, gdy ktoś patrzy. W przeciwnym razie, wykorzystuje wzrost, siłę, wagę, wiek i inteligencję, aby pokazać Młodej jej miejsce w szeregu.

DSC_0008

Weronisia, zwana dalej: córką, Młodszą Siostrzyczką, Werunią, Werką Pamperką (radosna twórczość Zuzi) i Bambaryłą. Lat: 1. Gdyby żyła w świecie Smerfów, byłaby Pasibrzuchem. W Stumilowym Lesie wcieliłaby się w Kubusia Puchatka, u Muminków przypadłaby jej zaszczytna rola Ryjka. Słowem: kocha jeść! Zamiata wszystko, łącznie ze śmieciami z podłogi. Zapatrzona w swojego guru (czytaj: Starsza Siostra), chcący wkupić się w jej łaski, robi tylko te rzeczy, których jej nie wolno. Mało tego, ona nie tylko je robi. Szyderczo się przy tym uśmiecha i pozoruje ucieczkę lub ukrywanie za łóżkiem, ani na chwilę nie spuszczając z nas wzroku…Hannibala Lectera. Podejrzewamy, że Zuzka ją czymś szprycuje, bo Mała non-stop się śmieje; póki co nie mamy dowodów…Nie umie mówić, ale umie się kłócić – genetyka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s