Wokół Bielska na rowerach 2012

Może i jesteśmy z mężem pod wieloma względami różni. Różni nas usposobienie, temperament i niektóre zainteresowania. Jednak tym, co nas połączyło, oprócz gór i wspólnych wyjazdów, jest niewątpliwie ROWER. Jak to, swego czasu, śpiewał Janerka: rower to jest świat! 

Trzy lata temu, latem, wpadliśmy na pomysł, żeby razem z Zuzolem okrążyć na dwóch kółkach Bielsko. Jak to zwykle u nas bywa, od pomysłu do jego realizacji nie upływa zbyt wiele czasu i pewnego słonecznego sierpniowego dnia zrobiliśmy kanapki, kupiliśmy napoje i wyruszyliśmy niebieskim szlakiem odkrywać okolicę. Cytując rowerowe-bielsko.pl: Niebieski szlak rowerowy dookoła Bielska-Białej liczy około 52 km i biegnie w głównej mierze bocznymi, mało uczęszczanymi drogami, m.in. przez następujące dzielnice: Wapienicę, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Lipnik, Leszczyny, Mikuszowice, Olszówkę oraz Kamienicę, zahaczając również o miejscowości takie jak Jaworze, Mazańcowice i Kozy. Szlak rowerowy wokół Bielska-Białej jest w miarę dobrze i gęsto oznakowany. Potwierdzamy! Szlak jest bardzo dobrze oznakowany i prowadzi różnorodnymi oraz malowniczymi ścieżkami. Poniżej wklejam mapkę poglądową, jak przebiega trasa:

trasa wokol bielska

My troszeczkę ją sobie zmodyfikowaliśmy (czytaj: wydłużyliśmy) i zamiast 52 km przejechaliśmy ich łącznie ponad 70, wliczając w to już dojazd do domu i naturalnie odbicie po drodze na plac zabaw (w końcu Zuzia nie byłaby sobą, gdyby tego na nas nie wymusiła 😛 ).

Co tu dużo pisać – świetny sposób na aktywne spędzenie całego dnia i bliższe poznanie okolicy, w której się mieszka. Liczę na to, że kolejne trasy wciąż przed nami. Musimy tylko pamiętać, żeby zabierać ze sobą naprawdę dużo picia, bo jednak na 15 km przed metą musieliśmy prosić córcię, żeby podzieliła się z nami swoimi soczkami…A że stworzonko ma serducho na dłoni, uratowała nam życie. 🙂

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s